Idź do
Sortowanie:

Wyniki konkursu plastyczno-literackiego pn. „POMAGAJ, NIE CAŁUJ”

Informujemy, że Białowieski Park Narodowy rozstrzygnął konkurs plastyczno-literacki pn.„Pomagaj, nie całuj” (zadanie dofinansowane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku). Na konkurs wpłynęły 194 prace plastyczne i 18 prac literackich.
Idź do strony
Plakat Europejski Dzień Parków Narodowych, z białymi napisami na tle zdjęcia przedstawiającego konary pokryte mchem.

Europejski Dzień Parków Narodowych w Białowieskim Parku Narodowym

W imieniu pracowników Białowieskiego Parku Narodowego i Dyrekcji serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu z okazji naszego święta: Europejskiego Dnia Parków Narodowych!
Idź do strony

Życzenia Wielkanocne 2024

Idź do strony

Wydłużamy do 10 maja 2024 r. termin nadsyłania prac do konkursu „POMAGAJ, NIE CAŁUJ”.

Jeszcze zdążysz przygotować pracę plastyczną o płazach lub pracę literacką (opowiadanie lub wiersz) i dostarczyć ją do siedziby Białowieskiego Parku Narodowego (osobiście, pocztą tradycyjną lub elektroniczną).
Idź do strony

12 kwietnia Białowieski Park Narodowy zakończył tegoroczną Akcję Czynnej Ochrony Płazów.

Białowieski Park Narodowy chroni płazy od ponad 25 lat. Akcję Czynnej Ochrony Płazów Park zasadniczo realizuje w dwóch lokalizacjach (fragment drogi powiatowej Białowieża – Pogorzelce oraz ulica Paczoskiego w Białowieży) – na podstawie wcześniejszych obserwacji tam właśnie zaobserwowano wzmożone migracje tych małych kręgowców.
Idź do strony

Wernisaż wystawy fotografii przyrodniczej Okręgu Podlaskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody – 26 kwietnia 2024 o godzinie 18.00 – zapraszamy!

Otwarcie wystawy rozpocznie panel dyskusyjny na temat etycznej fotografii i obserwacji przyrody. Będzie to doskonała okazja do rozmów o fotografii i podlaskiej przyrodzie z pasjonatami i ekspertami.
Idź do strony
Plakat wystawy czasowej Ścieżki we mgle Beata Wilczyńska ze zdjęciem polnej ścieżki z trzema kępami drzew i krzewów po lewej stronie przesłoniętych mgłą

„Ścieżki we mgle” Beaty Wilczyńskiej - fotografia pejzażowa z Podlasia

Zapraszamy na wernisaż nowej wystawy
Idź do strony

31 marca 2024 roku zmarł doktor Jan Raczyński…

Dr Jan Raczyński urodził się 6 stycznia 1936 roku w Białej Podlaskiej. Ukończył studia na Wydziale Biologii Uniwersytetu M. Skłodowskiej-Curie w Lublinie.
Idź do strony

„Podlasie w Obiektywie”– kolejna wystawa czasowa w Muzeum Przyrodniczo-Leśnym BPN

Zdjęcia Podlasia, z jego architekturą, przyrodą, ludźmi, mozaiką kulturową to zarówno krajobrazy zewnętrzne, jak i wewnętrzne.
Idź do strony

„Portret Natury” – obrazy Sławomira Wojtkiewicza - nowa wystawa czasowa w Muzeum Przyrodniczo-Leśnym BPN.

Interpretacja "Portretu Natury" jest surowa, niedostępna, czasem milcząca i refleksyjna. Zapraszamy do obejrzenia prac i spotkania z Autorem podczas finisażu: 25 kwietnia 2024 r. o godz. 17.00.
Idź do strony

Polskie żubry policzone!

Redakcja Księgi Rodowodowej Żubrów informuje, że znana jest już liczba żubrów żyjących w Polsce na koniec 2023 roku. Mamy 2820 żubrów, z których 194 przebywają w zagrodach (ośrodki hodowli żubrów, ogrody zoologiczne i inne hodowle), zaś 2626 żyje na wolności.
Idź do strony

Ponad 150 osób uczestniczyło w parkowej Nocy Sów w Białowieskim Parku Narodowym

Już po raz dziewiąty Białowieski Park Narodowy zorganizował NOC SÓW dedykowaną tym tajemniczym drapieżnikom. Ogółem w wydarzeniu wzięło udział około 150 osób. Było wiele rodzin z dziećmi.
Idź do strony

Wydarzenia

Najbliższe wydarzenia w Białowieskim Parku Narodowym

Brak wydarzeń w wybranym przedziale czasowym