Idź do

Ostrzeżenia

Brak komunikatów

Informacje

Godziny otwarcia obiektów turystycznych BPN w dniach 30 maja – 2 czerwca 2024

Białowieski Park Narodowy informuje, że w dniach 30 maja – 2 czerwca 2024 r. Muzeum BPN oraz Rezerwat Pokazowy Żubrów BPN będą CZYNNE. 

Muzeum Przyrodniczo-Leśne BPN będzie czynne:
30 maja 2024 r. (czwartek) w godzinach 9:00 – 16:30*
31 maja 2024 r. (piątek) w godzinach 9:00 – 16:30*
1 czerwca 2024 r. (sobota) w godzinach 9:00 – 17:00*
2 czerwca 2024 r. (niedziela) w godzinach 9:00 – 17:00*

*ostatnie wejście na ekspozycję stałą muzeum odbywa się godzinę przed zamknięciem. 

Rezerwat Pokazowy Żubrów będzie czynny:
codziennie w godzinach 9:00 – 17:00.

Białowieski Park Narodowy,
27 maja 2024 r.

Brak możliwości przejazdu samochodem przy Ośrodku Edukacji Przyrodniczej BPN

Informujemy, że od dnia 5.09.2019 r. nie będzie możliwy przejazd samochodem drogą przebiegającą przy Ośrodku Edukacji Przyrodniczej.

Dotrzeć do Parku Pałacowego, w którym mieści się m.in. Dyrekcja Białowieskiego Parku Narodowego, Muzeum Przyrodniczo-Leśne oraz Pokoje Gościnne BPN, będzie można ulicą Pałacową, skręcając w lewo u zbiegu ulic: Parkowej i Stoczek - wjazd przez drewnianą bramę z napisem Białowieski Park Narodowy. 

Istnieje również możliwość wjazdu do Parku Pałacowego przez ulicę Paczoskiego. 

Za utrudnienia przepraszamy. 

Białowieski Park Narodowy,
4.09.2019 r.

Możliwe utrudnienia w dojeździe do obiektów Białowieskiego Parku Narodowego związane z remontem drogi Bielsk Podlaski - Hajnówka

Białowieski Park Narodowy informuje o możliwych utrudnieniach w dojeździe do Białowieży od strony Bielska Podlaskiego związanych z trwającym remontem drogi Bielsk Podlaski – Hajnówka, będącej popularną trasą dojazdową do Białowieży dla turystów indywidualnych i grup zorganizowanych. 

W związku z występującymi na tym odcinku drogi zmianami w organizacji ruchu, czas przejazdu na trasie z Bielska Podlaskiego do Hajnówki samochodem osobowym lub autokarem może się znacznie wydłużyć. Prosimy o wzięcie pod uwagę ww. okoliczności podczas planowania przyjazdu do Białowieskiego Parku Narodowego. 

Przypominamy, że na wystawę stałą w Muzeum Przyrodniczo-Leśnym BPN Zwiedzający są wpuszczani w odstępach 10 minut, a grupy zorganizowane zgodnie z terminarzem dokonanych rezerwacji. W przypadku nie stawienia się zwiedzających o ustalonej godzinie, wejście na wystawę stałą nie jest gwarantowane (zgodnie z Regulaminem udostępniania Muzeum BPN).

Białowieski Park Narodowy,
18 kwietnia 2024 r.

Zmiana organizacji poruszania się po trasie turystycznej „Do Dębu Jagiełły” w dniach 30 maja – 2 czerwca 2024 r.

Białowieski Park Narodowy wprowadza ruch jednokierunkowy na trasie turystycznej „Do Dębu Jagiełły” w dniach od 30 maja do 2 czerwca 2024 r. włącznie.

Prosimy o poruszanie się zgodnie z kierunkami oznaczonymi na poniższej mapie.

Zniesione ograniczenia

Przywrócenie pierwotnego przebiegu szlaku pieszego „Wilczy Szlak”

Białowieski Park Narodowy informuje, że z dniem 15 marca 2024 r. odwołuje dotychczasowe modyfikacje przebiegu szlaku pieszego „Wilczy Szlak” znajdującego się w północnej części Obrębu Ochronnego Rezerwat i przywraca pierwotny jego przebieg sprzed 25 kwietnia 2019 r.

Przyczyną modyfikacji szlaku były naturalne procesy przyrodnicze, w wyniku których powstała, w bezpośredniej bliskości szlaku, znaczna liczba martwych drzew stojących, co stwarzało potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu turystycznym. Potencjalne zagrożenia bezpieczeństwa mijały sukcesywnie w kolejnych miejscach a przebieg szlaku turystycznego był dostosowywany tam gdzie było to niezbędnym. Aktualnie powracamy do pierwotnego przebiegu szlaku sprzed kwietnia 2019 roku, otwierając szlak już na całej jego długości.

Zmiana faktyczna polega na ponownym udostępnieniu fragmentu trasy prowadzącej przez oddział leśny 164.

 
Białowieski Park Narodowy,
15 marca 2024 r.